Úsporné topení
pro Vaše bydlení

Zavoláme Vám
ZDARMA

Rychlý kontakt

tel: +420 602 830 801
mail: info@infrapanely-morava.cz

 
 

Princip

Moderní topný systém vyvinutý pro dnešní potřeby komfortního bydlení nahrazuje starší způsoby vytápění radiátory. Infratopení stejně jako kachlová kamna primárně ohřívají stěny, strop, podlahu a ostatní předměty. Povrchová teplota povrchů je vyšší nebo podobná jako je teplota vzduchu.

Zabraňuje se kondenzaci vody a vzniku plísní. Zdivo je suché a snižují se náklady na vytápění.

Bežné konvekční plynové nebo elektrické vytápění ohřívá vzduch od kterého se sekundárně ohřívají povrchy v místnosti a pouze malá část tepla spadá do sálavého spektra. Sálavé teplo rozhoduje v pocitu tepelné pohody. Při použití otopných těles pod okny navíc ztrácíte cenné teplo tepelnou ztrátou oken a ohřevem vnějších zdi bezprostředně za radiátorem. Teplý vzduch se hromadí u stropu a nastává pocit studených nohou. Vzniklý teplotní rozdíl zhoršuje tepelnou pohodu a rostou náklady na vytápění.

Sálavé infrapanely Heatwell vyhřívají místnosti prakticky bez ztráty a využívají všech výhod sálavého vytápění. Teplo vzniká přímo v místě potřeby a použitá přesná regulace přesně reguluje aktuální požadavky na teplo.

Technologie infrapanelů

Infrapanely Heatwell vyvinuté v Rakousku kombinují kvalitní a designové zpracování s nejmodernějšími technologiemi.

Karbon-niklový topný element efektivně přeměňuje el. energii na sálavé teplo. Účinnost infrapanelů snižuje náklady na vytápění a kvalitní zpracování zaručuje dlouhou životnost bez servisních zásahů.

Pro zajištění vysoké účinnosti infrapanelů je důležité dosažení teploty povrchu min. 95°C po celou dobu provozu infrapanelu. Pro případ podpětí v síti, kdy by mohlo dojít je snížení teploty infrapanelů pod 95°C, je v infrapanelu integrováno čidlo, které trvale udržuje teplotu povrchu na optimální teplotě 95°C. Po celou dobu provozu infrapanelu je zaručená jejich vysoká účinnost bez ohledu na napětí v el. síti.

Tloušťka infrapanelu unikátní konstrukce je pouze 3 cm a na stěně tak v porovnání s jinými výrobky na trhu nezabírá téměř žádný prostor a pokud zvolíte i vlastní motiv na infrapanel, dokonale splyne s ostatními dekoračními předměty.

Příkony infrapanelů pokrývají kompletní potřebu pro vytápění místností v rozsahu od 250 do 1000W. Infrapanely jsou vyráběny v rozměrech od 60x90 až do 60x120cm ve třech teplotách povrchu pro každý jednotlivý typ infrapanelů.

Provedení infrapanelů uspokojí i náročné požadavky našich zákazníků. Základní typy infrapanelů jsou bílé s hliníkovým rámem s možností vlastního motivu. Pro náročné zákazníky máme připraveny luxusní bezrámová skla bílá a černá a exklusivně také zrcadla.

Infrapanely Heatwell pokrývají veškeré požadavky našich zákazníků a lze je designově uzpůsobit libovolnému typu interiéru.

Výhody sálavého vytápění

Menší závislost na cenách energií a jejich dodávkách infrapanely představují účinný a efektivný zdroj vytápění s minimálními náklady na vytápění. Růst cen energií je pro účinný topný systém méně citelným nárůstem nákladů na vytápění. Pro další snížení spotřeby je možné využít obnovitelné zdroje energií – fotovoltaické panely nebo jiné obnovitelné zdroje tepla. Při výpadku elektřiny lze část topného systému zprovoznit také například na externí generátor, což v případě výpadku dodávek plynu nelze.

Úsporné vytápění domu

Infrapanely Heatwell dokáží v řadě případů uspořit až 50% nákladů za vytápění. Nízké provozními náklady Vám zajišťují rychlou návratnost vložené investice (zpravidla 3-5 let).

Decentralizovaný zdroj tepla

Infrapanely dodávajíteplo pouze v místě kde je třeba a pouze v době kdy je potřeba. Pro vytopění pouze části domu/bytu nemusíte ohřívat jako o konvenčního vytápění celou oběhovou soustavu, ale pouze odpovídající infrapanel v dané místnosti. Ztráty tepla vedením v rozvodech teplé vody jsou minimální a vytopením pouze části domu například na začátku a konti topné sezony lze snížit náklady o několik procent.

Nízká sazba D 45d za elektřinu pro celou domácnost

Pokud využíváte infrapanely Heatwell jako hlavní zdroj vytápění, zajišťujeme změnu tarifu elektrické energie D02 na D45d (20 hodin denně levný proud) nejen pro vlastní vytápění, ale pro celou domácnost. Tím lze snížíte náklady na provoz všech elektrických spotřebičů až o 40%.

Návratnost investice 3-5 let

Nízké pořizovací náklady dosahují cca 70% plynového vytápění a provozní náklady jsou navíc nižší až o 30%. V porovnání s TČ jsou zpravidla pořizovací náklady pouze 30% ceny při provozních nákladech pouze mírně vyšších. V porovnání úspora s nákladů na pořízení se tepelné črpadlo vrátí za více než 25 let. Infrapanely Heatwell nepodléhají běžnému opotřebení a tedy v součtu všech provozních a servisních nákladů jsou výhodnou volbou s návratností investice do 4-5 let.

Tepelná pohoda

Tepelný komfort je to co očekáváme od každého způsobu vytápění. Jednotlivé způsoby vytápění se ale v tepelném komfortu zásadně liší. Sálavé vytápění zvítězilo v nezávislých testech měření tepelné pohody před všemi běžnými způsoby vytápění. Důvodem je sálavý způsob přenosu tepla do prostoru. Místnost je rovnomerně prohřívána včetně podlahy, stěn i stropů s minimální konvekcí vzduchu. Tepelná setrvačnost stavby je prodloužena a teplota v místnosti kolísá pouze v jednotkách desetin stupně celsia (dle regulace a vašich požadavků).

Regulace infrapanelů

Lze využít většinu běžně dostupných termostatů různých výrobců. Lze využít i moderní termostaty s centrálním ovládáním domu přes PC či internet. Více o termostatech a regulaci infratopení vám sdělíme při osobní konzultaci.

Pro RD, byty, kanceláře, haly..

Infrapanely Heatwell jsou vhodné pro vytápění:

Ve všech těchto typech vytápěných prostor přispívají infrapanely Heatwell ke snížení nákladů na vytápění a zajištění příjemné tepelné pohody. Trvale udržují zdivo suché což ocení zejména majitelé starších domů kde vzniká riziko vzniku plísní. Kvalitní konstrukce infrapanelů snižuje náklady na opravy a servis. Moderní design a možnost přizpůsobení designu Vašemu interiéru zjednodušují intergraci těles do Vaší domácnosti.


(©) 2014 Infrapanely-Morava
Všechna práva vyhrazena